Imitacja desek na meblach


Nowoczesne komody z Ikea miały już kilka wersji, które odkryły się podczas zdzierania warstw farby 🙂

Użyłam szpachelki i szlifierki elektrycznej, ale ze względu na zamierzony efekt starych desek nie było konieczne idealne usunięcie starych warstw – one właśnie stworzyły ciekawy efekt. Jednak zawsze trzeba usunąć to, co łatwiej odchodzi, aby w przyszłości nie odchodziła nowa warstwa farby.

 

Użyłam farby kredowej na bazie emulsji do ścian, własnej kompozycji, która znakomicie się sprawdza po przeszlifowaniu i zawoskowaniu.

Pierwszy krok to pomalowanie całości na biało.

Następnie metodą suchego pędzla robię przecierki imitujące strukturę drewna, a także wyznaczam linie między „deskami”.

Po wyschnięciu sięgam po wałek i kuwetkę. Używam małego wałka zbliżonego szerokością do wyznaczonych deseczek i białą farbą, nakładając bardzo cienką warstwą, maluję całość robiąc delikatne cieniowanie powierzchni. Gdzieniegdzie zostawiam ciemniejsze linie, ale łagodzę całość tak jakby stare deski były pomalowane na biało. To jest najfajniejsza część pracy.

Na koniec całość szlifuję szlifierką elektryczną, aby uzyskać satynową gładkość i woskuję bezbarwnym woskiem.

Dodałam gałki vintage i już!

Komody były pierwotnie w kolorze wenge, teraz wyglądają tak…

 

Podobnie zajęłam się zagłówkiem łóżka, które kiedyś też było ciemnobrązowe i miało kilka wersji kolorystycznych. W tym wypadku miałam małą pomocnicę 🙂

Powtórzyłam wszystkie kroki zastosowane przy komodach.

 

To Ci się może też spodobać:

Zostaw komentarz

O mnie

Handmade Heaven

Dom – miejsce z duszą, gdzie wciąż przerabiam meble, szyję, dekoruję, tworzę i cieszę się każdym drobiazgiem… Uwielbiam styl skandynawski i shabby chic… Z wykształcenia artysta plastyk, w praktyce budowlaniec, majsterkowicz, krawcowa, malarz, kobieta pracująca i gospodyni domowa. Szczęśliwa i spełniona żona, mama i kobieta. Dobry człowiek ceniący proste radości każdego dnia... Zapraszam do mojego świata metamorfoz wnętrz , przedmiotów i rupieci, którym nadaję nowe życie.