Malowanie tapety – salon


Pisałam już o malowaniu tapety w sypialni. Powtórzyłam zabieg w salonie – tym razem wykorzystałam farbę lateksową i akrylową, aby uzyskać mocniejsze krycie. Przy beżowej bazie, aby uzyskać biel – potrzeba 3 warstw. W sypialnie, gdzie była wersja czarna – ok.6 🙁 Malujemy cierpliwie, a potem cieszymy się efektem!

Pamiętajcie, że rzeczy zastane, wybrane wiele lat wcześniej czy dane nam od losu – można zmienić!!!:) Trzeba odwagi, eksperymentu, czasu i pracy. To wszystko! Nie mamy jasnej tapety tylko we wzorki? Nie musimy kupować nowej. Marzą nam się klasyczne białe drzwi ze sztukaterią, a mamy nowoczesne proste w kolorze wenge? Nie trzeba ich wymieniać! (o tym w  następnym wpisie)

Przed

Po

I teraz…

 

Pierwszy krok to odkręcenie gniazdek, odsunięcie mebli, zamaskowanie elementów. Malujemy w kilkugodzinnych odstępach.

A potem cieszymy się z efektu! 🙂

To Ci się może też spodobać:

Renowacja blatu biurka

Stare nowe biurko

Zostaw komentarz

O mnie

Handmade Heaven

Dom – miejsce z duszą, gdzie wciąż przerabiam meble, szyję, dekoruję, tworzę i cieszę się każdym drobiazgiem… Uwielbiam styl skandynawski i shabby chic… Z wykształcenia artysta plastyk, w praktyce budowlaniec, majsterkowicz, krawcowa, malarz, kobieta pracująca i gospodyni domowa. Szczęśliwa i spełniona żona, mama i kobieta. Dobry człowiek ceniący proste radości każdego dnia... Zapraszam do mojego świata metamorfoz wnętrz , przedmiotów i rupieci, którym nadaję nowe życie.