Metamorfoza drzwi – listwy sztukateryjne


Od dawna marzyły mi się klasyczne białe drzwi, w klimacie kamienicznym jak nasze mieszkanie. Wcześniej drzwi były nowoczesne, proste, w kolorze wenge. Potem przemalowałam je na biało. Teraz dodałam listwy sztukateryjne z utwardzonego styropianu – 2m kosztują ok.16zł, ze zwykłego styropianu – 4zł! Na pierwszy ogień poszły drzwi w salonie, potem odmieniłam drzwi do pokoju dziecka oraz te w kuchni.

Pierwsza wersja była taka

Po

Teraz

Najpierw przycinamy listwy w skrzynce uciosowej pod kątem 45 stopni, rozrysowujemy na drzwiach siatkę odległości. Przyklejamy na klej montażowy. Zabezpieczamy taśmą malarską i czekamy aż wyschnie.

Potem wypełniamy przerwy na łączeniach w narożnikach akrylem lub gładzią szpachlową, łatwą w obróbce.

Po wyschnięciu szlifujemy kostką ścierną, która pozwala precyzyjnie dopracować frezowane elementy na łączeniach. Precyzja, dokładność, a wręcz pedantyzm decydują tu o efekcie – niechlujstwo zniweczy cały efekt. TEN ZABIEG MA SENS JEDYNIE WTEDY, GDY ZADBAMY O ESTETYKĘ W 100%!

Nie dajcie sobie wmówić, że coś jest brzydkie, niemodne, niemożliwe do zmiany bez dużych inwestycji! Wystarczy trochę inwencji, czasu i pracy, aby zobaczyć stare wyposażenie w nowej odsłonie! Nie musieliśmy kupować nowych drzwi, aby mieć zupełnie inne – lekkie, klasyczne, jasne i piękne 🙂 DO DZIEŁA! Polecam wycieczki po markecie budowlanym, gdzie czeka morze inspiracji i wiele możliwości technicznego ogarnięcia naszych ambitnych planów 🙂

 

To Ci się może też spodobać:

Renowacja blatu biurka

Stare nowe biurko

Zostaw komentarz

O mnie

Handmade Heaven

Dom – miejsce z duszą, gdzie wciąż przerabiam meble, szyję, dekoruję, tworzę i cieszę się każdym drobiazgiem… Uwielbiam styl skandynawski i shabby chic… Z wykształcenia artysta plastyk, w praktyce budowlaniec, majsterkowicz, krawcowa, malarz, kobieta pracująca i gospodyni domowa. Szczęśliwa i spełniona żona, mama i kobieta. Dobry człowiek ceniący proste radości każdego dnia... Zapraszam do mojego świata metamorfoz wnętrz , przedmiotów i rupieci, którym nadaję nowe życie.

Popularne wpisy