Metamorfoza kuchni – malowanie mebli i finał


Po malowaniu płytek w kuchni wiedziałam, że kwestią kilku dni jest decyzja o przemalowaniu mebli. Zabrałam się za to totalnie spontanicznie – wykorzystałam resztę farby do płytek – zmieniłam tylko wałek na flokowany do farb akrylowych. Farba jest znakomita – doskonale kryje, świetnie trzyma się powierzchni i nie trzeba oprócz dokładnego umycia w żaden sposób przygotowywać mebli. Polecam!

Pierwszy krok to odkręcenie uchwytów, wyszorowanie, odtłuszczenie acetonem technicznym i zdjęcie frontów, do których potem nie będziemy mieli pełnego dostępu (chodzi o pomalowanie brzegów). Część frontów zostawiłam, wysłoniłam tylko taśmą malarską skrzynki (korpusy), bo malowałam tylko same fronty, nie całość. Położyłam 2 warstwy farby uważając na kierunek malowania, tak jak opisywałam to w przypadku malowania płytek w łazience i kuchni.

Zmiana jest bardzo duża, mimo, że płytki i meble były wcześniej beżowe, nie ciemne. Jest więcej światła, przestrzeni, zupełnie inny klimat, po prostu nowa kuchnia! To świetny patent na odmianę pomieszczenia kiedy nie chcemy decydować się na zrywanie starych płytek, wymianę mebli itd. Farba za 128zł starczyła do metamorfozy łazienki, kuchni (łącznie z meblami), a także na pomalowanie blatu biurka, które wymagało odświeżenia. V33 to rozwiązanie doskonałe dla tych, którzy potrzebują odświeżenia swojej przestrzeni, a nie mogą lub nie chcą urządzać pomieszczenia od nowa.

Przed i po 🙂

    

      

     

  

  

Przygotowanie i pierwsza warstwa farby…

 A tak wygląda efekt końcowy…

To Ci się może też spodobać:

Renowacja blatu biurka

Stare nowe biurko

Zostaw komentarz

O mnie

Handmade Heaven

Dom – miejsce z duszą, gdzie wciąż przerabiam meble, szyję, dekoruję, tworzę i cieszę się każdym drobiazgiem… Uwielbiam styl skandynawski i shabby chic… Z wykształcenia artysta plastyk, w praktyce budowlaniec, majsterkowicz, krawcowa, malarz, kobieta pracująca i gospodyni domowa. Szczęśliwa i spełniona żona, mama i kobieta. Dobry człowiek ceniący proste radości każdego dnia... Zapraszam do mojego świata metamorfoz wnętrz , przedmiotów i rupieci, którym nadaję nowe życie.