Metamorfoza metalowego chlebaka


Chlebak znalazłam na śmietniku, wściekle zielony, ale o ładnej formie i metalowy, a takie są dosyć drogie, więc stwierdziłam, że warto 🙂 Zresztą pomysł na niego miałam już w tamtej chwili.

Najpierw cały pojemnik odtłuściłam acetonem technicznym.

Położyłam 2 warstwy lakieru akrylowego w spray’u. Bardzo ładnie pokryło, a martwiłam się trochę jak mi pójdzie z pokryciem jaskrawego koloru.

Po pierwszej warstwie:

I po dwóch…

Ładny matowy efekt. Ale byłoby za nudno i za prosto 🙂

Wykorzystałam olejne markery i drobny papier ścierny, aby wystylizować chlebak na industrialną puszkę. Napisy zrobiłam za pomocą szablonu. Wcześniejsze szybki z pleksi stały się tabliczkami z podpisami. Śrubki narysowałam za pomocą dziurek w papierze ściernym do szlifierki (trójkątne wkłady mają na brzegach otwory).

I taka metamorfoza 🙂

Tym sposobem uratowałam w ciągu tygodnia dwa śmiecie, które teraz są ozdobą mieszkania!

 

Tagi: ,

To Ci się może też spodobać:

Renowacja blatu biurka

Stare nowe biurko

Zostaw komentarz

O mnie

Handmade Heaven

Dom – miejsce z duszą, gdzie wciąż przerabiam meble, szyję, dekoruję, tworzę i cieszę się każdym drobiazgiem… Uwielbiam styl skandynawski i shabby chic… Z wykształcenia artysta plastyk, w praktyce budowlaniec, majsterkowicz, krawcowa, malarz, kobieta pracująca i gospodyni domowa. Szczęśliwa i spełniona żona, mama i kobieta. Dobry człowiek ceniący proste radości każdego dnia... Zapraszam do mojego świata metamorfoz wnętrz , przedmiotów i rupieci, którym nadaję nowe życie.

Popularne wpisy