Metamorfoza pokoju córki – marynistyczne klimaty


Zaczęła się druga klasa, córcia wyrosła z klimatów księżniczkowych i złożyła zamówienie na wystrój marynistyczny.

Na pierwszy ogień poszły dekoracje uszyte  w bardzo prosty sposób, z surowo wykończonych paseczków tkanin naszytych na bazę. W przypadku zasłonki to tkanina w biało-niebieskie prążki, w przypadku zamówionej na łóżko zasłony – to bawełniane cienkie i sztywne prześcieradło za całe 12zł! Te same tkaniny zawiązałam na lampie. Wykorzystałam ścinki oraz ściereczki kuchenne w pasujące kolorystycznie wzory. Z tekstyliów nowa jest ocieplana narzuta w gwiazdki oraz piękny dywan.

 

 

Zasłonka jest rozciągnięta na druciku powleczonym sznurkiem, dlatego można regulować jej położenie.

Skrzynia została pomalowana na niebiesko, wzory powstały po wycięciu szablonu motywu kotwicy. Przemalowałam też na niebiesko tablicę korkową, użyłam tego samego koloru (farba akrylowa).

Potem przyszła pora na malowanie ścian, biel jest bazą, natomiast strefa przy łóżeczku miała być na życzenie właścicielki w błękicie kojarzącym się z morzem. Skorzystałam z pigmentu i polecam, ponieważ wystarczyła jedna warstwa farby, znakomicie pokryło. Niestety białą farbą trzeba było malować aż 3 razy, aby pokryć szarość, która była tu wcześniej.

Udało mi się upolować niebieskie chwosty idealnie pasujące do nowego dywanu. Inwestycja 10zł 🙂

Podsumowując koszt remontu to około 200zł, najdroższy był dywan i narzuta, dochodzi koszt farb, sznurka do dekoracji, chwostów oraz prześcieradła na zasłonę. Kwota naprawdę niewielka, a efekt widoczny i fajny. Trzeba jednak zainwestować trochę czasu i pracy, co nie jest łatwe przy niemowlaku 🙂 Udało mi się skończyć wszystko w ciągu jednego dnia, jedynie zasłonkę na okno wykonałam wcześniej. Dziecko zadowolone, a to najważniejsze!

Warto wykorzystać rzeczy, tkaniny, dekoracje, które mamy w domu, a które można przemalować tak, aby pasowały lub skomponować z nich coś zupełnie nowego.

Przed…

 

Po…

 

 

To Ci się może też spodobać:

Renowacja blatu biurka

Stare nowe biurko

Zostaw komentarz

O mnie

Handmade Heaven

Dom – miejsce z duszą, gdzie wciąż przerabiam meble, szyję, dekoruję, tworzę i cieszę się każdym drobiazgiem… Uwielbiam styl skandynawski i shabby chic… Z wykształcenia artysta plastyk, w praktyce budowlaniec, majsterkowicz, krawcowa, malarz, kobieta pracująca i gospodyni domowa. Szczęśliwa i spełniona żona, mama i kobieta. Dobry człowiek ceniący proste radości każdego dnia... Zapraszam do mojego świata metamorfoz wnętrz , przedmiotów i rupieci, którym nadaję nowe życie.

Popularne wpisy