Moje metamorfozy – sypialnia


Sypialnia była cała w kontrastowej czarno-beżowej tapecie, z czerwonymi dodatkami. Po kilku latach zmęczył mnie agresywny deseń i ciemne kolory – to pierwsze pomieszczenie, od którego zaczęłam kilkumiesięczną metamorfozę całego mieszkania…  Z dwóch ścian zerwałam tapetę, na pozostałych ją przemalowałam na biało ( da się!). Pozostały ciekawe tłoczenia, ale w jednolitym kolorze. To dowód na to, że tapetę winylową można pomalować, trzeba tylko wybrać dobrze kryjącą i koniecznie zmywalną farbę, no i trzeba się nastawić na kilkukrotne malowanie (przynajmniej przy malowaniu ciemnych motywów na jasne kolory). To był totalny eksperyment, ale się powiódł, a przy okazji udało mi się zagipsować wszystkie ślady po wcześniejszej galerii obrazów 😉

Zrobiłam gładź gipsową, przemalowałam zabudowę z ciemnej szarości na biel z połyskiem, a szafki w kolorze wenge pomalowałam w motyw starych desek z lawendą (decoupage). Przemalowałam meble (już kilka razy zyskiwały nowe wcielenie – obecnie są szare z okuciami na narożnikach), zrobiłam nowe zagłówki, zmieniłam wszystkie dodatki lub przemalowałam dotychczasowe :), zrobiłam pompony z bibuły zwieszające się nad łóżkiem i uszyłam patchworkową narzutę. Różnica jest kolosalna i śpi się spokojniej!

Efekt przed i po 🙂

 

 

 

A to zbliżenie struktury tapety poddanej malowaniu 🙂 Pierwotnie były to ciemne matowe motywy na satynowej błyszczącej śliskiej beżowej bazie – stąd konieczność położenia kilku warstw dobrze kryjącej farby, aby wszystko się ujednoliciło. Nie jest to zadanie proste, ale wykonalne!

To Ci się może też spodobać:

Renowacja blatu biurka

Stare nowe biurko

Zostaw komentarz

O mnie

Handmade Heaven

Dom – miejsce z duszą, gdzie wciąż przerabiam meble, szyję, dekoruję, tworzę i cieszę się każdym drobiazgiem… Uwielbiam styl skandynawski i shabby chic… Z wykształcenia artysta plastyk, w praktyce budowlaniec, majsterkowicz, krawcowa, malarz, kobieta pracująca i gospodyni domowa. Szczęśliwa i spełniona żona, mama i kobieta. Dobry człowiek ceniący proste radości każdego dnia... Zapraszam do mojego świata metamorfoz wnętrz , przedmiotów i rupieci, którym nadaję nowe życie.