Nowa aranżacja sypialni – komody kuferki


Sypialnia miała już kilka odsłon po pierwszej wielkiej metamorfozie. Pokazałam je we wcześniejszych wpisach. Rzut oka przed 🙂

 

Dzisiaj wygląda to tak…

Większość rzeczy możemy sami zrobić lub przerobić – nasza sypialnia jest na to dowodem. Przerobione są meble, front pawlacza, narzuta uszyta ze skrawków tkanin, dywanik wydziergany z resztek materiałów i sznurka, przemalowane stare ramki, uszyte zające, przemalowane świeczniki z komisu, pompony zrobione z bibuły, pudło na sprzęty oklejone papierem prezentowym, samodzielnie zrobione zagłówki, wreszcie – pomalowana tapeta! Naprawdę nie potrzeba inwestować wielkich pieniędzy, aby cieszyć się nowym wnętrzem. Wystarczy pomysł, chęci i trochę (no dobra – sporo) pracy!

 

Komody z sieciówki przerabiałam już kilka razy – teraz je odrapałam gruboziarnistym papierem ściernym i przeszlifowałam kostką ścierną o wysokiej gradacji, aby wyrównać powierzchnię. Do wcześniej zamontowanych kuferkowych okuć dodałam uchwyty ze skórzanego paska od starej torebki. Przykręciłam je wkrętarką śrubami przypominającymi nity.

Nie bójcie się eksperymentować! Radość ze zmian w naszym najbliższym otoczeniu jest nie do opisania – odświeża, oczyszcza, inspiruje. Przekonajcie się sami!

To Ci się może też spodobać:

Renowacja blatu biurka

Stare nowe biurko

Zostaw komentarz

O mnie

Handmade Heaven

Dom – miejsce z duszą, gdzie wciąż przerabiam meble, szyję, dekoruję, tworzę i cieszę się każdym drobiazgiem… Uwielbiam styl skandynawski i shabby chic… Z wykształcenia artysta plastyk, w praktyce budowlaniec, majsterkowicz, krawcowa, malarz, kobieta pracująca i gospodyni domowa. Szczęśliwa i spełniona żona, mama i kobieta. Dobry człowiek ceniący proste radości każdego dnia... Zapraszam do mojego świata metamorfoz wnętrz , przedmiotów i rupieci, którym nadaję nowe życie.