Papier prezentowy we wnętrzu


Kupiłam dwie rolki papieru prezentowego po 2zł o ciekawych geometrycznych wzorach, które mnie zainspirowały. Jedną rolką okleiłam tekturowe zwykłe pudło, pod którym ukryte jest duże urządzenie. Wcześniej pudło było oklejone tapetą retro, a potem uszyłam na nie lniany pokrowiec. Teraz wygląda bardziej nowocześnie, trochę w stylu skandynawskim. Potrzebujemy sporo taśmy dwustronnej i papier, a każde pudło z szarej tektury może dostać nowe życie.

Drugą rolkę wykorzystałam do wyklejenia tyłu regału w kuchni, który służy jedynie do dekoracji. Jest to najtańszy regał z sieciówki. Teraz wygląda oryginalnie i wesoło 🙂 Potrzebujemy miarkę, linijkę, nożyczki, papier i taśmę dwustronną.

Zdejmujemy półki przed wyklejaniem, u mnie środkowa półka jest zamontowana na stałe, więc musiałam dociąć papier w dwóch długościach osobno.

Mierzymy szerokość regału i docinamy papier najpierw na szerokość, potem docinamy potrzebną długość. Wyklejamy 3-4 pionowe pasy z taśmy dwustronnej na meblu i zwinięty w rulon papier dopasowujemy od góry, później coraz bardziej go rozwijając i dociskając.

Papier jest cienki i delikatny, więc trzeba to robić ostrożnie, z tapetą mamy szansę coś oderwać i poprawić – tu niestety nie. Jest to też rozwiązanie do suchych miejsc i mało używanych regałów, pełniących bardziej funkcję dekoracyjną niż użytkową. W innym przypadku trzeba całość pomalować lakierem albo użyć okleiny lub tapety.

 

 

 

To Ci się może też spodobać:

Renowacja blatu biurka

Stare nowe biurko

Zostaw komentarz

O mnie

Handmade Heaven

Dom – miejsce z duszą, gdzie wciąż przerabiam meble, szyję, dekoruję, tworzę i cieszę się każdym drobiazgiem… Uwielbiam styl skandynawski i shabby chic… Z wykształcenia artysta plastyk, w praktyce budowlaniec, majsterkowicz, krawcowa, malarz, kobieta pracująca i gospodyni domowa. Szczęśliwa i spełniona żona, mama i kobieta. Dobry człowiek ceniący proste radości każdego dnia... Zapraszam do mojego świata metamorfoz wnętrz , przedmiotów i rupieci, którym nadaję nowe życie.