Poducha warkocz maxi


 Prosty sposób na wygodne oparcie lub zagłówek. Powstał spontanicznie, według własnego pomysłu, bez wykroju itp.

Piękne tkaniny pochodzą z ulubionego sklepu https://www.pinsola.pl/

Wypełniacz kupiony na Allegro (zwykła watolina w strzępkach, nie cierpię kulki silikonowej, którą ciężko się upycha i która pyli się w całym mieszkaniu).

Krok 1: Wycinamy 3 prostokąty z tej samej tkaniny lub z 3 różnych wzorów. Moja poducha jest duża, więc wałki miały ok.1,60m długości.

Krok 2: Szyjemy tasiemki lub wszywamy po bokach sznurek do związania. Ja miałam początkowo inną koncepcję, więc tasiemki doszyłam do gotowych wałeczków, ale wygodniej uwzględnić to na etapie zszywania elementów. Aby zrobić tasiemki wycinamy 6 pasków o szerokości ok.5cm i zawijamy je surowymi brzegami do środka, stębnujemy z jednej strony, boki podwijamy i przeszywamy ściegiem prostym.

Krok 3: Zszywamy wszystkie wałki prawą stroną do prawej, zostawiając jeden bok nie zszyty, do wypełnienia.

Krok 4: Przewracamy na prawą stronę wszystkie 3 wałki i wypychamy.

Zobaczcie co znalazłam w wypełniaczu do zabawek… Dobrze, że ukuło mnie, a nie dzieciaki!

Krok 5: Te boki, których nie zszyliśmy przeszywamy ściegiem na zewnątrz, pamiętając o wszyciu tasiemki.

Przeplatamy elementy jak warkocz, związujemy i gotowe!

Możliwość rozwiązania poszczególnych wałków ułatwi ewentualne pranie i pozwala dzieciom na wykorzystanie ich do zabawy w różny sposób. Teraz poducha służy nam jako zagłówek w sypialni gdzie śpi z nami Maluch, ale jest też znakomitym oparciem w pokoju córci.

 

To Ci się może też spodobać:

Mata liść boho

Zające DIY

Zostaw komentarz

O mnie

Handmade Heaven

Dom – miejsce z duszą, gdzie wciąż przerabiam meble, szyję, dekoruję, tworzę i cieszę się każdym drobiazgiem… Uwielbiam styl skandynawski i shabby chic… Z wykształcenia artysta plastyk, w praktyce budowlaniec, majsterkowicz, krawcowa, malarz, kobieta pracująca i gospodyni domowa. Szczęśliwa i spełniona żona, mama i kobieta. Dobry człowiek ceniący proste radości każdego dnia... Zapraszam do mojego świata metamorfoz wnętrz , przedmiotów i rupieci, którym nadaję nowe życie.

Popularne wpisy