Pokrowiec na fotel


Jakiś czas temu uszyłam poszewki na duże poduchy w salonie, pasujące do obicia krzesła, które wcześniej wytapicerowałam.

Tkanina w piękne kwiaty, o grubym splocie, trochę jak jeans, ale lekko elastyczna, co ważne jeśli chodzi o następny punkt, czyli wykonanie pokrowca na biurowy czarny fotel. Jakoś nagle mnie olśniło, że wielkością poszewki będą pasować na fotel i jeśli chodzi o oparcie – okazała się idealna, musiałam jedynie ściąć narożniki i zaokrąglić je lekko. Natomiast siedzisko musiałam trochę zmniejszyć i również zaokrąglić. Co ciekawe w oparciu nawet troczki do wiązania były w odpowiednich miejscach, do oparcia musiałam je trochę przesunąć.

Forma opiera się na dwóch zszytych prostokątach, które dopasowujemy kształtem i obłościami do fotela. Każdy pokrowiec zaopatrujemy w 2 troczki, którymi łączymy dwa pokrowce pod spodem fotela.

Oba pokrowce można ze sobą zszyć w miejscu zetknięcia oparcia i siedziska, ale nie trzeba tego robić. Tak samo jak nie trzeba wycinać pod spodem specjalnej dziury na nogę fotela, jeśli tkanina jest dobrej jakości i elastyczna – naciągnie się odpowiednio.

 

I tak czarny fotel obity siatką zyskał zupełnie nową postać 🙂

Przed…

 I po..

 

To Ci się może też spodobać:

Renowacja blatu biurka

Stare nowe biurko

Zostaw komentarz

O mnie

Handmade Heaven

Dom – miejsce z duszą, gdzie wciąż przerabiam meble, szyję, dekoruję, tworzę i cieszę się każdym drobiazgiem… Uwielbiam styl skandynawski i shabby chic… Z wykształcenia artysta plastyk, w praktyce budowlaniec, majsterkowicz, krawcowa, malarz, kobieta pracująca i gospodyni domowa. Szczęśliwa i spełniona żona, mama i kobieta. Dobry człowiek ceniący proste radości każdego dnia... Zapraszam do mojego świata metamorfoz wnętrz , przedmiotów i rupieci, którym nadaję nowe życie.

Popularne wpisy