Proste DIY – skarpeta świąteczna i świecznik


O tym, że można zrobić coś z niczego i jaka to frajda pisałam już wiele razy. W  świecie seryjnej produkcji, powtarzalnych do znudzenia rzeczy, sieciówek – oryginalne, czasem niedoskonałe przedmioty wykonane ręcznie, jedne jedyne, z ładunkiem naszych emocji, wrażliwości są bezcenne. Dodatkowo taka działalność jest  Niestety malutko mam czasu na moje szaleństwa twórcze , ale kiedy trafi się wolna chwila i jest siła to nie ma zmiłuj :):)

Nie podobają mi się tandetne czerwone skarpety świąteczne, których pełno w marketach. Jednak wymarzyła mi się przy kominku tradycyjna skarpeta na upominki, więc wykorzystałam grubo pleciony stary sweter, skrawki tkanin, sznurek i guziki, aby uszyć własną wersję tej ozdoby. Nic trudnego, niecałe pół godziny roboty.

Miałam już wyrzucić słoik po przetworach kiedy pomyślałam, że ma ładny kanciasty kształt i w parę minut zrobiłam z niego osłonkę na tealighty. Za pomocą szablonu i farby w spray’u namalowałam marokańskie wzory, dodałam sznurek i pomalowane ręcznie serduszko.

To Ci się może też spodobać:

Zostaw komentarz

O mnie

Handmade Heaven

Dom – miejsce z duszą, gdzie wciąż przerabiam meble, szyję, dekoruję, tworzę i cieszę się każdym drobiazgiem… Uwielbiam styl skandynawski i shabby chic… Z wykształcenia artysta plastyk, w praktyce budowlaniec, majsterkowicz, krawcowa, malarz, kobieta pracująca i gospodyni domowa. Szczęśliwa i spełniona żona, mama i kobieta. Dobry człowiek ceniący proste radości każdego dnia... Zapraszam do mojego świata metamorfoz wnętrz , przedmiotów i rupieci, którym nadaję nowe życie.