Ryba z patyków – wakacyjne DIY


Zebrane na plaży patyki i gałązki, wymyte przez wodę, suche i o ładnych kształtach posłużyły mi do wykonania ażurowej ryby 🙂

Potrzebujemy podstawki z tektury lub sklejki, do której będziemy dociskać klejone elementy na czas pracy, klej na gorąco oraz patyki.

Robimy sobie „zarys” kształtu, ja w tym wypadku wyznaczyłam kształt ryby, pokaźnej wielkości.

 

Ważne jest tempo pracy, trzeba szybko dopasowywać przymierzane elementy, bo klej na gorąco bardzo szybko wiąże. Palce poparzone, ale efekt wart cierpienia 🙂 Najpierw użyłam grubych elementów, a potem doklejałam malutkie patyczki, aby ukryć ślady kleju spajającego konstrukcję.

Na koniec muszelka w roli oka… No i jest sobie rybka – pamiątka z tegorocznych wakacji!

Tagi: , , ,

To Ci się może też spodobać:

Zostaw komentarz

O mnie

Handmade Heaven

Dom – miejsce z duszą, gdzie wciąż przerabiam meble, szyję, dekoruję, tworzę i cieszę się każdym drobiazgiem… Uwielbiam styl skandynawski i shabby chic… Z wykształcenia artysta plastyk, w praktyce budowlaniec, majsterkowicz, krawcowa, malarz, kobieta pracująca i gospodyni domowa. Szczęśliwa i spełniona żona, mama i kobieta. Dobry człowiek ceniący proste radości każdego dnia... Zapraszam do mojego świata metamorfoz wnętrz , przedmiotów i rupieci, którym nadaję nowe życie.