Świąteczne skrzaty – DIY


W okresie przed Świętami w marketach roi się od ozdób, dekoracji i skrzatów różnego pochodzenia, które ostatnio są bardzo modne. Z braku czasu odkładałam próby wykonania takiego skrzata samodzielnie, ale zmotywowała mnie moja siostra, marząca o takiej sympatycznej ozdobie do domu. Pierwszy powstał więc właśnie dla niej, a potem poszło…

Nie znalazłam sensownego prostego wykroju na skrzata, w sklepach trochę podglądałam patenty, ale nie satysfakcjonowały mnie w 100% zastosowane rozwiązania. Wymyśliłam banalnie prostą formę: skarpetę rajstopową wypełnioną workiem z solą wypchałam watoliną, wydzieliłam też nosek gumką recepturką, następnie uszyłam walec na okrągłej podstawie, do którego wszyłam nogi, a także czapkę, do której z kolei przyszyłam ręce oraz brodę (wykorzystałam wełnę, której kiedyś używałam do filcowania). Potem wszystko przyfastrygowałam i przykleiłam klejem na gorąco, a miejsce łączenia zakryłam ozdobną tasiemką wkoło czapeczki.

Potrzebujemy więc tkaniny, wypychacz do zabawek, tasiemkę, sól oraz skarpetę albo rajstopy cieliste. Przyda się klej na gorąco, świetny do takich robótek.

Następny powstał dla koleżanki, która pięknie podziękowała mi na Facebooku :):):)

Skrzacik ma nowy dom i pilnuje prezentów na półeczce!

Potem powstała żona dla skrzata siostry i parka skrzatów dla nas 🙂

Życzę Wam spokojnych, pełnych radości, wzruszeń i miłości Świąt w otoczeniu ludzi, których kochacie!

To Ci się może też spodobać:

Zostaw komentarz

O mnie

Handmade Heaven

Dom – miejsce z duszą, gdzie wciąż przerabiam meble, szyję, dekoruję, tworzę i cieszę się każdym drobiazgiem… Uwielbiam styl skandynawski i shabby chic… Z wykształcenia artysta plastyk, w praktyce budowlaniec, majsterkowicz, krawcowa, malarz, kobieta pracująca i gospodyni domowa. Szczęśliwa i spełniona żona, mama i kobieta. Dobry człowiek ceniący proste radości każdego dnia... Zapraszam do mojego świata metamorfoz wnętrz , przedmiotów i rupieci, którym nadaję nowe życie.

Popularne wpisy