Szybki lifting wnętrza


Za pomocą dodatków można stworzyć zupełnie odmienny charakter wnętrza. Zmiana poduszek, narzuty czy zasłon potrafi zmienić klimat, ale również drobne przedmioty mają moc nadawania charakteru przestrzeni. Lubię eklektyzm i nie zamykam się w obrębie jednego stylu.  Wielokrotnie przerabiam i przemalowuję niektóre przedmioty – raz w stylu shabby chic, innym razem w bardziej skandynawskiej, prostej odsłonie. Prostymi środkami, bez wielkich kosztów.

Takie zabiegi odświeżają przestrzeń, a mnie potrzeba ciągłych zmian nie opuszcza 🙂

Ramki gablotki zostały najpierw pomalowane na turkusowo i obdrapane. Tłem stały się tkaniny, a jako ekspozycja wystąpiły pomalowane kamyki. Potem przemalowałam ramki farbą w sprayu na miedziany kolor i wykleiłam napisy z literek wyciętych z gazet.

 

Kącik shabby chic w kuchni składał się z półeczki oraz wieszaczków kupionych za grosze na pchlim targu. Do tego stara porcelana i uratowane ze śmietnika, przemalowane wieszaki. Teraz przestrzeń nabrała skandynawskiego charakteru. Wystarczyło zagipsować otwory po śrubach i stworzyć nową galerię obrazków. W ramkę warto oprawić nawet pasujący motywem papier prezentowy 🙂

 

Ta sama półka w wersji shabby chic i bardziej nowoczesnej…

 

 

Dodatki bardzo zmieniają klimat…

 

Komódki z szufladkami przerabiałam już kilka razy. Teraz zniknęły z biurka i stoją we wnęce ściennej w szarej wersji z graficznymi wzorami. Nad biurko zrobiłam zająca w stylu skandynawskim i od razu przestrzeń wygląda inaczej.

 

Krzesło miało już kilka wersji, ale widać jak zmiana użytej tkaniny odmienia charakter mebla.

 

To Ci się może też spodobać:

Renowacja blatu biurka

Stare nowe biurko

Zostaw komentarz

O mnie

Handmade Heaven

Dom – miejsce z duszą, gdzie wciąż przerabiam meble, szyję, dekoruję, tworzę i cieszę się każdym drobiazgiem… Uwielbiam styl skandynawski i shabby chic… Z wykształcenia artysta plastyk, w praktyce budowlaniec, majsterkowicz, krawcowa, malarz, kobieta pracująca i gospodyni domowa. Szczęśliwa i spełniona żona, mama i kobieta. Dobry człowiek ceniący proste radości każdego dnia... Zapraszam do mojego świata metamorfoz wnętrz , przedmiotów i rupieci, którym nadaję nowe życie.