Zając scandi


Marzył mi się zając w stylu skandynawskim, którego kiedyś widziałam w jakimś piśmie wnętrzarskim w formie dużej naklejki ściennej. W związku ze zmianą w kąciku biurowym i większą przestrzenią na ścianie dało się pomysł zrealizować… hmm, no dobra – zmianę przeprowadziłam, żeby zrobić miejsce na zająca 🙂

Potrzebujemy kawałek grubej tektury ok.3mm, żeby była sztywna, ale dała się łatwo wycinać nożyczkami. Ja znalazłam w piwnicy jakiś stary rysunek na tekturce i wykorzystałam gładką stronę.

Ołówkiem naszkicowałam zarys zająca – może być bardziej realistyczny lub graficzny. Wycinamy kształt.

Potem bierzemy mazaki – jeden świeży, a drugi najlepiej trochę wypisany, żeby zrobić łatwiej cieniowanie o różnym walorze (nasyceniu). Ja na taki wypadek zawsze trzymam stare flamastry. Obrysowujemy cały kształt brzegiem, po formie, a potem rysujemy pychol naszego zwierzaka. Można użyć koloru 🙂

Następnie przyklejamy lub tak jak ja – przyczepiamy magnesami obrazek do ściany (my za tapetą mamy cienką blachę, która z całej ściany tworzy tablicę magnetyczną).

 

I cieszymy się miłym towarzystwem!

 

To Ci się może też spodobać:

Zostaw komentarz

O mnie

Handmade Heaven

Dom – miejsce z duszą, gdzie wciąż przerabiam meble, szyję, dekoruję, tworzę i cieszę się każdym drobiazgiem… Uwielbiam styl skandynawski i shabby chic… Z wykształcenia artysta plastyk, w praktyce budowlaniec, majsterkowicz, krawcowa, malarz, kobieta pracująca i gospodyni domowa. Szczęśliwa i spełniona żona, mama i kobieta. Dobry człowiek ceniący proste radości każdego dnia... Zapraszam do mojego świata metamorfoz wnętrz , przedmiotów i rupieci, którym nadaję nowe życie.

Popularne wpisy