Zające scandi


Zające scandi już pokazywałam, dwa uszyłam już dawno, stanowią uroczą ozdobę i to wcale nie w pokoju dziecka 😉

Tym razem zrobiłam je w wersji maxi.

Drugi powstał na życzenie córci…

A teraz o tym jak sobie takiego zająca zrobić 🙂 Rozrysowujemy podstawowe elementy na złożonym na pół materiale, po lewej stronie, żeby mieć je w dwóch egzemplarzach każdy.

Potem wycinamy każdy element.

Później zszywamy wszystkie elementy naokoło, pozostawiając dziurkę, przez którą wywijamy elementy na prawą stronę, a potem wypychamy i zszywamy po zewnętrznej stronie. Jeśli nie mamy wypełniacza do zabawek możemy użyć wypełnienie z poduszki 😉 Uszu nie wypychamy tylko zszywamy na płasko i przeprasowujemy.

Później ręcznie przyszywamy elementy do wypchanego korpusu. Dekorujemy jak chcemy – ja wykorzystałam wełnę do filcowania, z niej wykonałam buźki, ale można narysować nosek i oczka flamastrem do tkanin, przyszyć guziczki zamiast oczu, dodać elementy takie jak kokarda czy spódnica. I gotowe!

To Ci się może też spodobać:

Zostaw komentarz

O mnie

Handmade Heaven

Dom – miejsce z duszą, gdzie wciąż przerabiam meble, szyję, dekoruję, tworzę i cieszę się każdym drobiazgiem… Uwielbiam styl skandynawski i shabby chic… Z wykształcenia artysta plastyk, w praktyce budowlaniec, majsterkowicz, krawcowa, malarz, kobieta pracująca i gospodyni domowa. Szczęśliwa i spełniona żona, mama i kobieta. Dobry człowiek ceniący proste radości każdego dnia... Zapraszam do mojego świata metamorfoz wnętrz , przedmiotów i rupieci, którym nadaję nowe życie.

Popularne wpisy